Kadın Çanta Modelleri ve Fiyatları


Kadınlar için çanta vazgeçilmez bir tamamlayıcıdır. Spor, şık, gündelik ve diğer kombinler için farklı tarz, boy ve modellerde çanta seçimleri yapılır. El çantaları, omuz çantası, bel çantası gibi çanta türleri arasından giyim tarzına göre en ideal çanta modeli seçilir. Kadınlar için çantaların görünümü kadar uzun ömürlü olması da büyük bir önem taşır.


Kadınlar çanta seçimlerinde en çok her kombinle uyum sağlayacak parçaları tercih eder. Bu klasmanda birçok farklı materyal ve renk skalası bulunur. Özellikle bej ve siyah gibi renkli kıyafetlerle uyum sağlayan çantalar birbirinden farklı stillerde de kolaylıkla taşınabilir.

En çok beğenilen kadın çantaları orta boy ve elle taşınan çanta türleridir. 
Kullanım alanlarına ve fonksiyonlarına göre birbirinden ayrışan çanta modellerinin üretildikleri materyal de oldukça ayrıştırıcıdır. Yumuşak yapılı modeller, kalıp şeklindeki modeller ve şeffaf modeller her yaş grubuna hitap eden kadın çanta türleridir.


Giyim tarzını ve imajını tamamlayan çantaların kullanımları vücut ölçülerine göre de farklılık gösterir. Küçük çantalar hemen her vücut ölçüsüne uyum sağlarken, büyük çantalar genellikle kısa boylu kadınları daha da kısa gösterebilir. Bu sebeple vücut ölçülerine uygun çantalar seçmek daha güzel bir görünüme de yardımcı olur. 


Her Tarza Uygun Kadın Çanta Çeşitleri

Günlük hayatta kullanılan kadın çantaları için en önemli özellik kullanışlı olmalarıdır. Farklı modellerde ve farklı yapılarda üretilen çanta türlerinin arasından en fazla göze sahip olan, kolay bir şekilde deformasyona uğramayan ve estetik görünümlü çantalar seçilmektedir. 


Büyük bayan çanta modelleri de hem kullanışlı olması sebebiyle hem de geniş iç hacimleri sebebiyle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Kadın el örgüsü çantalar ve renkli askılı çanta modelleri son trend çantalardır. Herkesin zevkine hitap eden kullanışlı ve pratik çanta türlerinde fiyat ve performans en önemli kriterlerdir.


Çantaların kullanışlı olduğunu gösteren bir diğer özellik ise leke ve kir tutmamalarıdır. Sık kullanılan çantalar çeşitli sebeplerden dolayı kirlenebilmektedir. Kolay temizlenebilen bir materyale sahip çantalar daha kullanışlı çanta türleri arasında yer alır. 


Kullanışlı kadın çanta modellerinden bazıları:

Çantalar, hediye verilmek için de en ideal aksesuar ürünleridir. Geniş fiyat ve model alternatifiyle hediye verilecek kişinin zevkine uygun çanta alışverişi yapılabilir. Hem sürekli kullanılabilecek hem de yatırımlık ürünler olan çantalar, her kadının en önemli aksesuarıdır. David Jones marka kadın çanta ürünlerine göz atarak, sevdikleriniz ve aileniz için en güzel çanta modellerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 


Modern ve Şık Çanta Modelleri


İşlevselliği yüksek, şık ve güzel görünen çantalarla her türlü tarzda kombin yapmak mümkündür. Davetlere, okula, işe ve yürüyüşe giderken bile giyilebilecek şık çanta modelleri hem gösterişli hem de zahmetsiz bir şıklık sağlar. 


El çantaları son dönemlerde raflarda göz önünde olan çanta modellerinden bir diğeridir. Küçük saplı, süet ya da deri materyal ile üretilen ve birbirinden farklı desenlerle piyasaya sürülen çanta modelleri arasında yer alan el çantası, daha konforlu bir çanta kullanımı sağlar. 


Kadın Küçük Çanta Modelleri


Modaya uygun çantalar farklı şekillerde de kullanılabilmektedir. Genellikle küçük çanta modellerinin bel çantası veya el çantası olma özellikleri de bulunur. Böylelikle etek, pantolon ya da elbiselerle kolayca kombin yapmaya elverişli bir aksesuar olmaktadır. 
Şık çantalar aynı zamanda zarif bir görünüme de sahiptir. Böylelikle düz ve sade kıyafetleri de renkli ve canlı gösterir. Şık çantaların ön planda olmasını isteyen kadınlar için gösterişsiz kıyafetler seçmek daha uygundur. 


Son moda bayan çanta modelleri eski ve klasik kalıpların dışında, daha gösterişli tasarımlar ve daha kaliteli materyallerle üretilmektedir. Gold ve gümüş fermuar ya da askı detaylarıyla farklı hava katılan çantalarda hem gece hem de gündüz şıklığını yakalamak mümkündür.

Orijinal marka çantalar kaliteli bir görünüm için gerekli olan ihtiyaçları karşılar. İşçilikleri, materyalleri, kumaşları ve dayanıklılıkları açısından diğer çanta modellerine göre çok daha yüksek performanslı olan orijinal çantalar, aynı zamanda çanta koleksiyonuna da eklenebilecek yatırımlık ürünlerdir. 


En Yeni Çanta Modelleri ve Fiyatları


Her geçen gün değişen moda algısı çantaları da etkiliyor. Hayatın içinde bu denli yer etmiş bir aksesuar olan çantaların fiyatları da tasarımcısına, üreticisine ve son olarak markasına göre bir hayli farklılaşıyor. 


Kadınlar için çanta seçerken en belirleyici faktörlerin başında fiyatları geliyor. Çanta fiyatları kalitesine, markasına, kullanılan malzemeye ve limited edition yani sayılı üretim olup olmamasına göre değişkenlik gösteriyor.  


Fiyat değişikliği omuz çantası, el çantası, bel çantası ve sırt çantaları gibi her çanta modelinde boy gösteriyor. Yenilenen kreasyonlar, çeşitlilik gösteren çanta materyalleri ve ünlü markaların dünya çapında satılan çanta modelleri, çanta fiyatlarında etkisi olan diğer kriterler arasında yer alıyor.  


Çantaları etkileyen maliyet kalemleri, çantaların esas malzemesi olan deri ve kumaş gibi materyallerdir. Çanta malzemeleri ne kadar pahalı ve kaliteli olursa, fiyatları da o ölçüde artar. Fakat bu her pahalı çantanın kaliteli olduğu anlamına gelmemektedir. Bu bağlamda orijinal David Jones marka kadın çanta modelleri, hem fiyatlarıyla hem de kaliteleriyle her kadını mutlu eden çantalar üretmektedir. 


Yazlık ve Kışlık Çanta Modelleri


Çanta çeşitlerinde de tıpkı kıyafetlerde olduğu gibi yazlık ve kışlık modeller bulunur. Çantaların yapıları, materyalleri ve kumaşlarıyla ayırt edilebilen sezonları, işlevsellik açısında da farklılık gösterir. Yazlık ve kışlık çantalar genellikle bir önceki sezonun sonundan itibaren satışa sunulur. 


Kışlık ve yazlık çanta modelleri kullanım alanlarına ve yerlerine göre tasarlanan çanta türleridir. Örneğin sırt çantalarında terletmeyen kumaşlar kullanıldıysa yazlık, su geçirmez bir kumaş kullanıldıysa kışlık sırt çantası olduğu anlaşılabilir. 


Yazlık çantalar yoğunlukla çiçek desenli, boncuklu ve hasır iplerle örülmüş tasarımlarla üretilir. Yazlık çantaların renkli ve canlı görünümleri, benzer şekilde renkli ve canlı kıyafetlerle tam bir uyum yakalar. 


Kışlık çantalar yoğunlukla deri, süet ya da saten kumaşlarla üretilir. Kışlık çantaların daha ağır ve klas bir havası vardır. Genellikle kışlık çantalarda bej tonları, siyah, kiremit rengi gibi daha koyu pastel renkler tercih edilir. 


Yazlık çantalar ve kışlık çantalar arasında sezon farkından kaynaklı olarak fiyat farkı bulunmaz. Yazlık ve kışlık çantaları birbirinden ayıran fiyat farklılıklarında diğer çantalar gibi kullanılan materyaller, kumaşlar ve marka gibi unsurlar rol oynar. 


Yazlık çantaların da kışlık çantaların da özenli bir şekilde muhafaza edilmesi ve düzenli temizlik ve bakımlarının yaptırılması önerilir. Hem çanta ömrü hem de çanta sağlığı açısından sezonlar arası geçişte saklama çantasıyla birlikte muhafaza edilen çantalar, gelecek sezonda da rahat bir şekilde kullanılabilir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR